Alternatív Köztársasági elnököt választani államellenes bűncselekmény
A III. Köztársaság hangulatát jellemző jog és jogász fétis hál’ istennek olyan tulajdonság, amit az orbánköztársaság is képes tovább éltetni. Annak legalábbis egyik legbénább televíziója, ha szükségét végző kutyát, vagy esőben gyorsan növő gombát észlel, rögtön az „alkotmányjogászhoz” (esetünkben ifj. Lomnici Zoltán, korábbi változatban Kolláth György) szalad, hogy klasszifikálná már ugyan az adott életjelenséget jogilag, mert addig, úgyszólván a sötétben tapogatózunk.
Nos lehet, hogy Milláék „válasszunk alternatív köztársasági elnököt” ötlete, a politikai pótcselekvés egyik kevéssé emlékezetes esete lesz a magyar történelemben, de Lomnici szerint egyenesen „bűncselekményt valósíthat meg”, államelleneset ráadásul. Eztet ő így mondja bele az Echo tv éterébe, úgy is mint az „alkotmányjogász”. A hatalmas presztízs ami e címmel jár, úgy látszik nem indokolja, hogy egy kutyafarknyi kurta úgynevezett törvényi hivatkozással (lassabban: tör-vé-nyi) alátámassza a "médiába" elrebegett blöffjét.
Mi az államellenes bűncselekmény?, a Btk, kedves Lomnici megmondja. Nyissuk ki! Ha valaki a Btk. X. fejezetében szereplő államellenes bűncselekményeket felsoroló törvényi tényállások egyikébe belelátja a Milla felhívását, az vendég arra a bizonyos sörre.
Egyetlen bűncselekményi tényállás sem illik a Milla akciójára. Lomnici ráadásul a videóban teljesen irrelevánsan említi, hogy a Köztársasági Elnök a hadsereg (helyesen a Magyar Honvédség) főparancsnoka, mert a büntetőjog, ha már egyáltalán, akkor ettől a minőségétől tök függetlenül védi a Köztársasági Elnököt.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.