Orbán leszopta
Ettől a ritka tömörséggel megfogalmazott hírtől hangos a 444-ista sajtó. Merthogy a Tusk-adminisztrációnak nagy valószínűséggel végét jelentő lehallgatási botrány farvizén kiderültek magyar vonatkozások is.
Akiket nem az az újdonság kápráztatott el, hogy a lengyel olajtársaság elnöke egy magánbeszélgetésében pont olyan választékosan fogalmaz, mint egy átlagos kommentelő, azok fölfigyelhettek a Hernádi Zsolt MOL-vezér horvát megvádolásával kapcsolatos, Hernáditól idézett kijelentésekre is:
Na figyelj, mondok nektek még egy ügyet. Kurva életbe, hogy különbözünk mi a magyaroktól. Elmentem ezzel Hernádihoz, mert ő nem hagyhatja el Budapestet, kérdezem tőle: és te, hány évet kapsz? És ö így mosolyogva, lazán, mondja: Figyelj, a jogászaim találtak valamit, hogy ebben a témában az ügyet bármelyik EU-s országban folytatják le és az ítélet felmentő lesz, akkor az minden EU-s országnak el kell ismernie és utazhatok Európába. Én mondom: Magyarországon lesz a per? Ő mondja: Persze. Én mondom, de tudod, hogy ez eltart két, három évig. Ő mondja: nem, áprilisban lesz ítélet. És ül mellette a jogi ügyek igazgatója, egy ilyen nagyon önelégült vendég. Ábel. És ő nevetve mondja: Ábel, mondd meg Jaceknek, ki fog engem vádolni ebben a perben Magyarországon? És Ábel mondja: a feleségem. El tudjátok képzelni ezt a helyzetet? A feleség az ügyész, az ítélet felmentő, minden elintézve. El tudjátok ezt képzelni nálunk?
Ugyanis ebben (és az angol, valamint vélhetően a lengyel eredetiben is) az áll, hogy a MOL egyik alvezérének felesége az eljáró ügyész. Kevés utánajárással kideríthető, hogy az Ábel keresztnevű MOL vezér minden jel szerint Galácz Ábel, akinek a felesége azonban a Hernádi Zsolt elleni büntetőügyben nem az ügyész volt (amely súlyos összeférhetetlenséget jelentene), hanem éppen magánszemély, Hernádi korábbi beosztottja, aki pótmagánvádlóként segíti elő a Hernádinak kedvező magyar ítélet megszületését. Mindezt a NOL már 2013 decemberében megírta.
A lengyel felek beszélgetése - mely szerint ilyen jellegű összeférhetetlenség Lengyelországban nem fordulhatott volna elő - tehát a Hernádival korábban folytatott beszélgetés félreértésén, vagy félrefordításán alapul. Lengyelországban a jelenlegi belpolitikai válságban egy hetilap főszerkesztőjével dulakodnak kommandósok, de a lengyel demokráciáról nem hallani olyat, hogy azt bármi veszélyeztetné.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Na ez a mondat sokféleképpen értelmezhető :-) Ugye, Ti is úgy értelmezitek, hogy arrafele valahogy kevésbé szokása ellenzéki köröknek minden vacakra apokaliptikus víziókkal körbeóbégatni Európát? :-)
Egyébként meg itt nincsenek lehallgatási és korrupciós ügyek, mert mindekit lehallgatnak és mindent ellopnak amit csak lehet, nemsokára minden autó mozgását is titkosan megfigyelik, de itt a többségnek tetszik ez.
Hatalmas az igény a 90 előtti állapotokra, annak bármiféle érzetére, morzsájára, milliméterére, azt nem látja át a sok birka, hogy ami itt 90előtt volt, és egy totális diktatúra, akár a legpuhább, de 21.századi kiadásban mennyire de abszolute más dolog.