Orbán hétfőn még az egyiptomi diktátorral smúzolt
Egyiptomban, nyugodtan mondhatjuk, forradalom van (akár sikeres lesz, akár nem). A hatalom már nem képes betartatni a kijárási tilalmat, a pártházakat a nagyvárosokban felégették, a rendőrség sok helyről visszavonult, a hadsereg lojalitása kérdéses.
Miközben izgatottan követjük ennek a turbulens hétnek az eseményeit, amilyet nem láttak Egyiptomban már nagyon rég óta, nem árt megemlékezni arról, hogyan is kezdődött ez a hét. Nem fogjuk kitalálni, a hétfőt Orbán Viktor Kairóban töltötte, hogy szorosabbra fonja kapcsolatainkat az egyiptomi rezsimmel.
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Rosszkor, rossz helyen 2011.01.30. 19:10:12
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Leülhetsz, egyes.
Arafat, Oslo 1993. Na abból lehetett volna valódi béke a Közel-Keleten.
Történelem: ja hogy korábban Egyiptomból exportált szovjet fegyverekkel az USA ellátta Afganisztánt a szovjetek ellen? Meg kiképezte a CIA azokat akik végül visszafelé sütötték el az okosságot?
Hát Szadat óta nincs valódi helyi erő az országban.
De ezt a hozzád hasonlóknak nem kell tudni.
Éljen itthon a narancs, de inkább ne kommentelj olyan témához, amikre nincs legalább minimális rálátásod (egy index cikk elolvasása még nem az).
@vomita: hogy jön össze a két mondat? van, aki bármi logikát felfedez a két mondat egymás utánjában? azt, hogy az Orbánnal egyetértők kisebbségben vannak, az egy ténykérdés, nem véleményes, hiába is próbálkozol megbélyegezni.
Igen, de ha jobban belegondolsz, mióta Orbán van hatalmon, nem is gyújtogatnak autókat meg tévészékházat, mint annak idején a gumilövedékkel lőtt békés tüntetők.
Lehet, hogy sokkal normálisabb emberekből áll az ellenzék, mint akkor, amikor a Fidesz volt ellenzékben?
Helyesbítek, még fű sem.
Merthogy azt azért nem árt tudni, hogy jelenleg egy Izrael barát kormány van hatalmon, akit Amerika, és a Németek is pártoltak mindvégig, valamint Izraellel békét kötött (Ketten kötöttek békét ezidáig Izraelben a térségben mindössze).
Szóval majd kíváncsi leszek, a tüntetőpártiak hogyan reagálnak majd, ha Hamasz terroristákat támogatnak, és Izraeli béke felmondását követeli majd, az újdonsült iszlamista kormány.
Megjegyzem magam azon az állásponton vagyok hogy legyen demokrácia ott is. Ha olyan kormányt akarnak amelyik Izraelellenes akkor legyen olyan. Orbántól, Obamától, Clinton asszonytól, Merkel kancellártól, de még Gyurcsánytól is teljesen függetlenül.
Szadat bezzeg egész más volt ebből a szempotból.
És a "hozzád hasonlók" viszont képben vannak. :DDD
ez így egy héten múlik? a diktátorság definíciója, hogy tüntetnek ellene? aki ellen nem tüntetnek, az nem diktátor? tehát mondjuk Kádár nem volt diktátor (sosem tüntettek ellene)? Brezsnyev sem volt diktátor (ellene sem tüntettek)?
sajnos, hiába van az időbeliségben lokálisan igazad, Mubarak bizony közel-keleti korrupciós diktátor, mint egyébként az összes állam vezetője (most akkor előre szólok, hogyha véletlenül Szaúd-Arábiába is el akarna menni Orbán). el lehet menni hozzá, mert a diplomácia nem erkölcstan, csak nem lehet úgy csinálni, hogy micsoda nagy haverok vagyunk, főleg a tunéziai események UTÁN. a titkosszolgálat milyen információkkal látta el Orbánt az út előtt? ellenzékkel találkozott-e, mint azt minden a 80-as években idelátogató ameriakai tette? hol vannak erről a képek, infok?
Mubarak mellesleg az "arab szocializmusnak" nevezett egész érdekes politikai irányzat gyermeke, szóval az említett kavaráshoz az is hozzá tartozik, hogy a te Héroszod már hintázott Amerika meg a SZU között. Amúgy kedvenc "helyi erőd" washingtoni egyezménye nélkül 1978-ban a te Arafatod még mindig a sivatagban ugrabugrálna... 1993 egya politikai PR akció volt semmi több.
Mubarak meg az ő örökén gyakta le az iszlamistákat. Majd kíváncsi lennék szakértőkém, hogyha lesz egy frankó kis "iszlám forradalom" ebből a dologból, és Egyiptom nekirohan a félmilliós hadseregével Izraelnek, és Irán barátilag besegít egy kis atombombával, akkor hogy fogsz itt nyilatkozni. Szóval hardback vegyél vissza, és próbáld meg a kapádat elmagyarázni apádnak...
Ha viszont NEM, akkor nézzük meg az ún. "polgári ellenzék" és az "iszlamisták" társadalmi erejét és politikai beágyazottságát. A hadsereg-alapú arabszoc rezsimkedés VALÓDI ellenzéke nem a "nyugatos" polgári liberális arabok lesznek a Gucci öltönyeikben, hanem az "utca és a nép egyszerű" ám annál iszlamistább 20 éves fiatalja. Akkor viszont a VALÓDI MÉLYREHATÓ változás csakis iszlamista lehet, amikor ezt a népharagot hirtelen katalizálják maguk mellé, és mivel a szociális problémákat megoldani nem fogják tudni, kövekkel meg dárdákkal nekirohannak Izraelnek.
Szóval: vagy puccs van, és a sereg kinevez egy akárkit, aki ugyanazt nyomja mint Mubarak, tehát Viktor végülis mindegy kivel kezel, hisz az új rezsim is európai és amerikai-barát marad, vagy kitör a forradalom, és akkor viszont kb. 80% eséllyel egy iszlamista rezsim következik. Annak meg majd marhára fog örülni a fent és lent blog szerzője meg az orbanofób kommentelők is biztosan.
Jövő héten Észak-Koreaba megy, aztán a következő meghívása Havannából érkezett, majd irány Izrael ...
Azért ne felejtsük el, hogy 30 éve (amikor Szadat elnök ellen merényletet követtek el) még milyen rend volt a világban.
A mostani Fidesz prominensek: Matolcsy, Martonyi, Pozsgay, Pintér és a HírTV-s Csintalan haver hol is voltak? MSZMP.
Szadat '77-ben az év embere lett (tudom, Hitler is volt az '38-ban), azonban Szadat '78-ben béke Nobel-díjat kapott.
Ezt a rezervátumot karanténnak lehetne nyilvánítani...
Mondjuk lehet erről az egészről a vatikáni családi látogatással kezdődően gondolkodni?
Te szentIsten! Csak neeeeeeeeeeeem?
Akkor ez egy békegalamb?:P:P:P:P
Nagy felfordulást követően ennek még békenóbelcsont lesz a vége.
Egyiptomot a korábbi Szudánnal kötött vízmegosztási szerződés tartotta úgy ahogy ebben a pozícióban, meg persze az amcsi pénz (csak épp a víz nagy része Etiópiából jön).
Szóval nagyhatalmi szempontból épp átrendeződik Észak Afrika.
Viktornak ehhez köze nincs persze, épp rosszkor volt rossz helyen, de legalább megmutatta, hogy ilyen a magyar virtus.
Igaz Vikinek is el kell/kellett mennie hozzájuk.
-keleti széllel - fog hajózni...
itt lesz Budapesten a rezervátumod. A fideszes főpolgármester-helyettes mily csoda, össze akarja vonni a fővárosi kórházakat, mert mégiscsak sok van belőlük.
2007-ben még népfelkelést robbantottak ki a kórházak védelmére, a kampányfőnököt úgy hívták hogy Tarlós István.
Szóval készítsd a 300 forintjaid. Sokszor lesz rá szükséged.
Te olyan tájékozatlan vagy a témában , hogy az borzasztó!
Azt sem tudod miket írkálsz, csak patásorbánozás legyen...
Szeretném felhívni a figyelmet, hogy jelenleg nem tudjuk ki az ellenzéke Mubaraknak, de feltehetően iszlám fundamentalisták, ami nem éppen nekünk kedvező.
Nézz utána az algériai eseményeknek.
Miért írkálsz butaságokat?
Ugye te nem képzeled magad internetes újságírónak, mert attól igen messze állsz.
Tanulni, tanulni tanulni!
Ahogy nagy példaképed is mondta.
Addig csitt!
"Azonnal felmerül, hogy a magyar külügy mennyire tartja rajta a szemét a történelmi folyamatokon, képes-e egyáltalán felismerni a rothadó szagát annak a diktátornak, aki már úton van a történelem szemétdombja felé"
A magyar külügy erre képtelen!! Akkor már rég észrevette volna, hogy neki is egy éppen olyan diktátornak az öncélú és értelmetlen külpolitikáját kell kiszolgálnia itt Európában - mint amilyenre a cikkiró gondolt!
Na igen, lehet, hogy sokkal rosszabbul fogunk járni egy Izrael ellenes népi kormánnyal. És ezek a történések is mutatják, hogy a nyugati demokráciák felemás erkölcsi alapra építkeznek, a hátországban katonai diktatúrák, különalkuk, korrupció biztosítják a gördülékeny közéletet.
Akinek nincs ehhez gyomra, ne legyen politikus.
Annak viszont örülök, hogy ez a főemlős Viktor nem sokat élvezhet az EU elnökségből. Publicitás szempontjából olyan kontextusban szerepel most, ahol igazából való. A rettegett, de ugyanakkor nevetséges diktátorok szintjére küzdötte le magát, akivel csak azért tárgyalnak mert kizsarolt magának egy poziciót - de ennél több teljesítmény nem telik tőle.
Egy normális országban sose lehetne első számú vezető, persze ettől még demokratikus meg minden - egy idejig szívhatjuk a végtelen önkényt tőle.
...csak azt nem értem, hogy egy másik cikkben olvasva az egyiptomi fegyverarzenálról, amerikai hadifelszerelésekről, F 16-osok, helikofferek...stb...., mit kerestek a felkelők között azok a papír harci járművek konvojban....
amik tetején a benne ülő-álló katonák lengették zászlajaikat a tömegek felé ?????
...mert ha 80 milliós tömeg meglódul, akkor ezek szart sem érnek !!!!!
Hát ezt nem mondhatjuk el Gyurcsányról, pedig nagyon igyekezett Putyinnál...:)
fidesz.hu/index.php?Cikk=158006
"A Mubarakkal folytatott megbeszélésről Orbán Viktor úgy fogalmazott: "a jövőről tárgyaltunk, az elnök optimista"."
"Orbán Viktor úgy látja, "Egyiptom kulcsszerepet játszik ennek a térségnek a stabilitásában. Ők szeretnék, hogy ha az EU ezt elismerné. (...) Egy advanced statust szeretnének megszerezni, s mi ezt támogatjuk"."
A fideszről lerí ez a fajta pökhendi diktatórikus mentalitás és magatartás
Kósa se jobb:
basahalom.blog.hu/2011/01/30/hazai_palya_4?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_campaign=index
Azért a Jobbiktól is szívesen olvastam volna egy szép nyilatkozatot, elvégre ők a szakértői a témának és arabus barátainkat ismerik is, szeretik is... tehát érdekelne, hogyan értékelik az eseményeket.
ugy tunik a hasonszoruek legalabb idonkent szobaallnak vele.
Az arab világ épp ezért puskaporos hordó, mert sosincs "béke" vagy olyan "állapot" amit be lehetne rögzíteni jó kis kommunista módjára, hogy "ez így van". Mert leginkább minden úgy van, ahogy épp. Ott van Szaud Arábia: annak ellenére, hogy Amerika legnagyobb cimbije, végülis az egész wahabita mozgalom onnan indult. Vagy Algéria: a kormány szinte fényesre nyalja a Franciák valagát egy kis befektetésért, miközben a menő frankofón értelmiségiek szervezik az iszlám fundamentalizmus hátországát nem kevéssé francia, svájci és egyéb bankokban meg olyan pénzügyi manőverekkel, amiket arab országban nem tudnának, lévén az iszlámban nincs bankrendszer.
Szóval bár leültettél kapával, inkább neked kéne kicsit még olvasnod utána ennek, mielőtt egyáltalán elkezded osztályozni az arab világ országait "baráti, nem baráti, demokrata, diktatúra" fogalmi hálód kétségtelenül a XIX. századi baloldali társadalomtudományok fogalmi készleteiből merített terminusai szerint. amik e helyzetben kb. lófaszt se érnek.
Ha Ferikétek ment volna, akkor odalennél, hogy biztos ő robbantotta ki a forradalmat, te szánalmas gyökér.
Persze az nem zavar, hogy Izrael, USA és a többiek oda meg vissza voltak Mubarakért, hogy kvázi rendet tart, arról mért nem írsz posztot? Kicsit kettős a mérce? Az a baj, hogy ezektől válik az ember hiteltelenné, és fájdalmasan szubjektívvé.
"Vagy pont te lennél, aki azt várja Orbántól, hogy a Nagy Magyar hadsereggel rohanja le Egyiptom diktatúráját, és állítsa vissza a demokráciát?" - ezt nem tudom miből vontad le... Egyetlen szóval se írtam hogy nekünk (akár eunak akár Mo-nak) katonailag be kellett volna bármikor avatkozni Egyiptom belügyeibe.
Viszont ha már így kérdezed azt igenis elvárom Orbántól hogy közép vagy kis kategóriás diktatúrákkal ne tárgyaljon (személyesen) - ez igaz a mindenkori magyar kormányfőre! (és fontos az közép/kis szint, mert Oroszo-t vagy Kínát nem lehet kihagyni, de ezekhez képest Egyiplom kis játékos).
Külön szépsége a dolognak, hogy van egy gyanúm, hogy aki most szidja a magyar külügyet "tájékozatlansága" miatt, azok szerintem egy hete még azt sem tudták, hogy az egyiptomi politikai berendezkedést eszik-e vagy isszák :-)
Pénteken már a nemzetközi sajtóban lehetett olvasni, hogy egyiptomi tüntetők csatlakoznak a kairói tunéziai konzulatátus előtt ünnepelő tunéziaikhoz a példát követelve.
A legjobb a Hirtv-n valamelyik biztonságpolitikai szakértő volt, aki azt mondta:
Ha az USA és a nyugati világ nem készített legalább 3 tervet Tunézia után a forradalom továbbterjedésére, adják vissza a diplomájukat.
Azon meg kár csodálkozni, hogy ha valóban vannak ilyenek tervek, minket kihagytak a jegyzetosztásból.
Amatőr külpolitika.
Ennyit a mai magyar rendőrterrorról... És most beszéljünk a tömegbe lövető diktátorokról, mint pl. Gyurcsány. :)
(Ha saját megfogalmazás, engedelmeddel lementem.)
Állandóan védelemre készen állni, gyors érveket találni, hogy védjem meg szerettemet....hát nagyon fárasztó lehet.
A blog beírásról pedig annyit, ez csak a magyar külpolitika mellényúlási sorozatáról szól, ami nem a mostani miniszterelnök éleslátásáról szól.
Száz éve ---talán a rendszerváltás körüli időszakot kivéve--- csak mellényúlásokat látunk, ami néhányszor humoros (pl. az iráni sah magyarországi fogadása díszdoktorsággal stb, rögtön utána bukás), de legtöbbször tragikus következményekkel járt.Sajnos ez a koncepcio hiánya, helyette a sodródás jellemző.
- Félreértettél kedves Hoszni, azt mondtam fülkeforradalom, ismétlem FÜLKEforradalom!
"egy demokratikus ország (és az EU) elnöke ne tárgyaljon diktatúrák/féldiktatúrák elnökével - mert ezzel (is) legitimálja azt."
Értelek, vagyis Oroszországgal vagy Kínával sem, így gondolod, ugye?
Te nyertél!
Nálad a fent is lent van.
"A sajtó feladata - a hírközlés más eszközeivel összhangban - a hiteles, pontos és gyors tájékoztatásról való gondoskodás."
Ez a blogbejegyzés a lehető leg távolabb esik a sajtó igazi feladatától. Ez a blog demoralizál és hülyének nézi az olvasói közönséget!
Ez a blog a sajtó legalja. Ez a blogbejegyzés majdnem az egyik legnagyobb bikaszar amit eddig olvastam.
ennyi erővel akár PS-el is összevághatnád mondjuk a pápát és Oszama bin ladent... pff
index.hu/kulfold/2011/01/28/soha_nem_latott_tuntetesek_egyiptomban/
Áh, tájékozatlan ez az izraeli külügy is! Azt sem tudják, merre van észak meg dél.
Különben is, diktátorokat támogatni! Dupla Washington Post publicisztikát a demokráciatagadó bitangoknak!
Mostanra megvilágosodott... vagy kapóra jön neki egy kis orbánozáshoz az, ami Egyiptomban történik.
Szánalmas.
2, Teszi ezt valami elképesztő ostobasággal. Fölteszi a kérdést, hogy vajon "a magyar külügy mennyire tartja rajta a szemét a történelmi folyamatokon"... Még egyszer írom, olyan folyamatokon, amiknek láttán a világ vezető hatalmai is kissé lefagyva állnak, annyira nem számított rájuk senki... (Mint ahogy ezt az ostobaságot te is erőlteted a titkosszolgálatok kapcsán.)
3, Ráadásul a cikkben érzek egy olyan felhangot is, hogy diplomáciai kapcsolatokat ápolni nem demokratikus országokkal és vezetőkkel egyértelmű bűn vagy ostobaság lenne. Ez megint csak egy irtó nagy butaság.
Összességében nem az a ciki a posztban, hogy a szerző egy jóízűt orbánozik, hanem hogy ezt izzadságszagúan és végtelenül bután csinálja...
A posztban pedig pont ez a szemlélet jelenik meg. A helyzet tehát az, hogy amit Vicomte írt az stimmel.
Ráadásul Önnél sokkal kulturáltabban, érvekkel alátámasztva és gyalázkodás nélkül tudja megfogalmazni az álláspontját...
Az sem mellékes.
Európai uniós diplomatáktól származott az ötlet, hogy Orbán Viktor, az EU soros elnökeként Egyiptomba látogasson. Orbán volt az utolsó európai diplomata, akit Hoszni Mubarak még azelőtt fogadott, hogy kirobbantak volna a leváltását követelő véres zavargások. Az [origo]-nak nyilatkozó források szerint nem lehetett előre látni, hogy mi készül Egyiptomban, azóta pedig Mubarak legfőbb szövetségese, Barack Obama is máshogy látja Egyiptom helyzetét, mint másfél hete.
(...)
www.origo.hu/itthon/20110203-orban-a-zavargasok-kitoresenek-napjan-utazott-el-egyiptombol.html
Na, ennyit erről a színvonalas posztról...
hetivalasz.hu/uzlet/a-nyugat-nehezen-bucsuzik-az-arab-diktatoroktol-35276/
Az utolsó 100 komment: