Mit is mondott Gyurcsány Békesiről?
2006. május 26-án Gyurcsány Ferenc a következőket nyilatkoztatja ki Balatonőszödön: "Aki a Magyar Szocialista Párt környékén befolyásos véleményformáló makrogazdasági ügyekben Kornaitól Bokrosig, Békesitől Surányiig, Vértestől a jó ég tudja kicsodáig, azokkal végigbeszéltük, végigszenvedtük, végigüvöltöztük. És azt is meg kell mondjam nektek, hogy nagyon sok nagy ötlettel találkozunk. Hű, a hétszázát neki. És kiderül, hogy még a legnagyobbak is, a legtöbbre tartottak is százmilliárdos nagyságrendű tévedésekben vannak."
2012. január 15-én Gyurcsány Ferenc Békesivel és Bokrossal együtt tervezgeti a gazdasági fordulatot. Még szerencse, hogy jó kezekben az ország megmentése, Fletó bátyám!
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Látod, Feri, lehet ezt így is! 2012.01.15. 20:43:44
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kétségbe ejtő kilátások, de én azt mondom, jöjjön!
Akár Bokros vagy Bajnai, de jöhetnek párban is. De ha teljesen új ember jön, akkor olyan buldogra van szükségünk mint Bokros. Azért utálják őt minden szinten mert nem enged, a gazdasági elképzelését végig viszi, ezért is állították félre, most azt fizetjük kamatostól.
De meggyőződésem, még elképzelésünk sincs arról, hogy az elmúlt 20 év mibe fog kerülni nekünk. Itt az ideje a változtatásnak mert most már a létünk a tét!
(itt most az egész reformközgazdász generációra gondolok Bauertől Bokrosig, Békesitől Kornaiig)
amúgy a költségvetés 13.000 milliárd huf, sz'al pár száz milliárd huf, az 1-5% tévedés. de nyilván ettől még sok alapkérdésben egyetértenek, azért is egyeztetett GyF velük, és nem másokkal. OV-vel szemben meg különbségeik nyilván szinte minimálisak. Békesi benne volt a REformszövetség programírói között, és a Bajnai-kormány ezt nagyrészt végre is hajtotta.
mondjuk Észtország nevezhető neoliberális államnak. a GDP/fő már 10-15%-kal magasabb a magyarnál és sztem az elszakadás tovább fog folytatódni. mondjuk ott nem volt államadósság és az egész ország összvissz 1.5 millió ember, sz'al nem biztos h ez az oka, ez igaz.
De én azt gondolom, hogy a jövőben nagyon más lesz a politikusok és a választók viszonya.
Őszinteség és párbeszéd nélkül semmit sem fognak tudni tenni.
Mert Orbán egyszer sem bukott. Mert az a híres "bécsi út" is csak egy pletyka.
a kérdés az volt: igaz-e h a reformközgazdászok elképzelései valósultak meg 89 után és h az ország ezért nem fejlődött kielégítően?