Jön a farkas, állj félre
„Ebben az órában én voltam felelős a német magyar nép sorsáért, így én lettem a német magyar nép legfelsőbb bírája.”
Az előző rész tartalmából: az Alkotmánybíróság megsemmisíti a kormánypárt(ok) által meghozott egyik törvényt. A kormánypárt válaszképp bejelenti, hogy a 2/3-os többség birtokában úgy módosítja az alkotmányt, hogy az Alkotmánybíróság többé ne pofázhasson, valamint a megsemmisített törvényt ezután ugyanebben a formában el fogja fogadni, oszt jónapot!
Ez az a pillanat, amikor Török Gábor hosszú szendergéséből felriadt a mellette eldübörgő narancs úthenger hangjára, a Fidesz-barát Mandiner pedig olyan mélyen kétségbeesett, hogy még azt is jobbnak tartaná, ha hazavihetnék a szocik az ellopott milliókat.
Ez az a pillanat, amikor mi is tartozunk egy tiszteletkörrel: imádunk az Élet és irodalmon és a paranoiás liberális értelmiségen gúnyolódni, akik a rendszerváltás óta sportot űznek abból, hogy farkast sikítsanak minden arra kocogó tacskó láttán. Most be kell ismernünk, hogy a diktatúra emlegetésének immár nem csak Debreczeni lázálmaiban van létjogosultsága. Diktatúra alatt persze ne a legkeményebb formáját, a sztálini terrort értsük, ahol az állam minden állampolgárát potenciális ellenségnek tekinti. Ez csak egy átlagos, szoftcore verzió: törvényerőre lett emelve, hogy államunk ügyeiről egyetlen ember akarata dönt.
A Fidesz alkotmányfelfogása teljesen világos: a nép a FASZ-szal letette a sorsát Orbán Viktor kezébe, innentől az ő akarata a törvény. Mivel a Vezető a szavazófülkék forradalma során teljes körű és misztikus felhatalmazást kapott a magyar nép vezetésére, a jogállam egyéb intézményei, mint az Alkotmánybíróság vagy egy népszavazás nem bírálhatják felül a Vezető akaratát, hiszen az végső soron a magyar nép elárulása lenne.
Csak gratulálni tudunk az LMP és az MSZP döntéséhez, miszerint kivonulnak az új alkotmány előkészítési munkálataiból. A Fidesz egyértelművé tette, hogy mit gondol az alkotmányosságról és a jogállamról. Semmi szükség arra, hogy az LMP a jelenlétével hitelesítsen egy komédiát. Mostanra csak a legelvakultabb fideszfanatikusok vehetik komolyan, hogy a Fidesz által készítendő alkotmány valamilyen módon a szuverén magyar nép önrendelkezési aktusa volna.
Új világ születik - ahogyan azt Orbán Viktor megmondta. Rajta kívül még senki sem tudja, hogy pontosan milyen lesz ez a világ, ahol minden egyetlen akaratnak van alávetve, de egy dolog már biztosan látszik: ebben az új világban az emberileg legmegalázóbb foglalkozás immár nem a BKV-ellenőrség, hanem a Magyar Nemzet és a Magyar Hírlap publicistájának lenni.
A poszt tükrözi a szerkesztőség álláspontját.
UPDATE:
Történelmi pillanat a "polgári" oldal történetében! A Magyar Nemzet publicistája elrebegett egy óvatos kritikát a Fidesz húzásával szemben. Izgatottan várjuk a fejleményeket. Vajon megáll Torkos Matild háza előtt a fekete autó vagy Lázár Jánost törlik visszamenőleg a történelemből?
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Egy el nem hangzó gyászbeszéd 2010.11.03. 00:18:35
Trackback: A FIDESZ elefánt a porcelánboltban 2010.10.28. 09:01:08
Trackback: Feloszlathatják a strasbourgi emberi jogi bíróságot? 2010.10.28. 08:52:38
Trackback: A forradalom szörnyű logikája 2010.10.28. 08:45:01
Trackback: Permanens forradalom 2010.10.27. 23:16:43
Trackback: Ki állíthatja meg a Fideszt? 2010.10.27. 21:38:11
Trackback: A kormány esete az alkotmánnyal 2010.10.27. 18:54:13
Trackback: Az orbáni úton 2010.10.27. 14:26:36
Trackback: Ha valakinek eddig lettek volna kétségei... 2010.10.27. 13:36:42
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
kalamáris (törölt) 2010.10.28. 00:20:48
"Cum Deo Pro Patria et Libertate" ;)
Annak akkor lett volna értelme, ha győzünk! :)
(-alulmaradni meg tök mindegy, kivel szemben:()
A bolsevizmus ellen a Kárpátokat kellett volna megerősíteni kezdettől fogva, hogy mire a németek visszafelé menekülnek, addigra kész is legyen...
De ehhez kevés volt a nemzetveszetők jobbik esze.:(
Mivel pedig a keresztény birodalmak immár nem jelentenek fenyegetést, így végre nyugodtan el is felejthetjük a GLOBALISTA Római Világegyházukat! :)
Ennek kicsi a valószínűsége, annak viszont nagyobb, hogy a Fidesznek 2014-től 49%-os saját többségű parlament jusson, ami egy koalíciós vagy külső jobbikos támogatottságú kormányzásukra lenne elég...
Hogy az jobb v. rosszabb lenne, mint ez a mostani, azt nem tudom. (részben igen, részben nem:)
Ügyes fickó vagy te sólyom...!
A lényegről sikerült 32 klerikális hozzászólásoddal elterelni a figyelmet.
Sajnos ez a németek miatt nem sikerülhetett, később pedig a Hitlert egyre jobban kiszolgáló, jelentős részben sváb származűású vezérkar miatt...
kalamáris (törölt) 2010.10.28. 00:43:22
Különben meg: hátha addigra a jó intézkedéseket gazdaságilag is megérzi a nép, és ezért - hiszen sokan sajnos csak vélt vagy valós anyagi érdekeiknek megfelelően szavaznak - kitart a támogatottság, legalább még egy ciklust. Nem vagyok jós, nem tudom, csak remélem.
HAsonló jogállás...csak régebben kialakult közösség!
kb. négy éve valaki már egyszer ugyanezt gondolta
Egy tejfölért leküldöm a fiamat a sarki boltba, de a heti nagybevásárlást nem ott intézem, mert akkor nem 30, hanem 50 ezer lenne. (Minőségről ne essen szó, ugyanazt adja ő is, az egyetlen előnye, hogy akkor is nyitva van, amikor a Tesco is bezár.)
kalamáris (törölt) 2010.10.28. 01:13:57
---
Azt én elhiszem, hogy sokak érdekét sérti az ellopott közpénzek visszaszerzése.
A kormánynak viszont ez a dolga.
Az alkotmánybíróság pedig nem egy "külön hatalmi ág" hiszen léte, működése, szervezete, feladata kizárólag az országgyűléstől függ, és a tagjait is az országgyűlés nevezi ki.
S természetesen egy teljes mértékben az országgyűléstől függő szervezet eleve alkalmatlan az országgyűlés ellenőrzésére.
Ez tény, jó észrevétel. De az AB már a korábbi években is számtalanszor betartott olyan használhatónak ígérkező döntéseknek is, amelyeket, horribile dictu, a szociktól is jónak találtam. Egyáltalán a dolog végül odáig süllyedt, hogy a hatalom semmi kellően erőteljes intézkedést nem hozhatott, mert ezek a töketlenek nyomban kitalálták, hogy az sérti az Alkotmányt. Persze, azt minden sérti valahol, meg az ellenkezője is, mert az Alkotmány alapján minden embernek kötelező lenne egy helybéli mennyországot biztosítani, amelyben semmiféle terhek nem keserítik a napjaikat.
Hát basszus, elsőként is ébredjen már rá legalább az írástudóbb fajta, hogy ha egyszer nincs pénz, márpedig azt már minden nyáladzó hülye is észrevehette, hogy kurvára nincs pénz már semmire, mert a kasszában csak a szél fúj néhány itt fejeltett számlát, akkor azt a pénzt, amely ahhoz kell, amit az állampolgár (eredetileg joggal) követel, vagyis iskola, orvos, közlekedés, közbiztonság stb, valakiktől össze kell gereblyézni. Majd pont a külföldi multik lesznek azok, akik előzékeny mosollyal visszatolják elénk a púpozott kosár dohányt, amit az utolsó alkalommal begyűjtöttek tőlünk. Hát, sajnos, feleim, mi vagyunk a hunyók, mi engedtük egy hazaáruló kormánynak széthordani és szétszórni a nehezen összekuporgatott vagyonkánkat, szóval most cseszhetjük tisztelettel. Ez van. Ennél ugyan rosszabb volt a háború után, és azt is túlélte az ország, csak akkor nem sivalkodott senki azért, mert már egy éves is megvan a hátvakarógéppel is felszerelt mobiltelefonja, vagy hogy ki kell fizetnie az általa felvett kölcsönt. Az az igazság, hogy van még mit rekvirálni, és bizony még azokra is sor kerülhet.
A diktatúráról pedig: azt megtapasztalhattuk, hogy sok kedvenc politikusunk szerint az egyik oldal erőfölénye demokrácia akkor, ha ő van az erős oldalon, diktatúra akkor, ha a másikra került. A demokrácia egyébként egy ritka baromságnak bizonyult, hasonlóan a piacgazdasághoz és a fogyasztás által mozgatott világgazdasághoz, megjegyzem csendben. Nemigen volt kérdés, hogy tavasszal kiket fog választani az emberek nagy része, ugyanis más már nem maradt. Most ezeket még kipróbáljuk, kockáztatnivalónk már úgysincs, aztán ha ezek ki tudnak találni valami olyan furfangot, amivel ezt a csonttá soványodott, ráadásul elkényeztetett és dacos lovat szekér húzására teszi képessé, az már a kellemes meglepetés lesz. Ha meg nem tudnak kitalálni semmi elég jót, akkor úgyis bukta van, megvesznek bennünket a kutyafejű nyugatiak kilóra, de tán még a románok is. Aztán majd élünk abból, amit ők hajlandóak lesznek elénk vetni. Éppenséggel már volt olyan idő, amikor több millió ember halt éhen egyetlen országban. Az internet ott lesz minden falusi budiban, de sajnos ha az áramot kikapcsolják, mert nem tudja kifizetni a jónép, akkor a netkábelre legalább majd ki lehet teregetni.
Én megutáltam a demokráciát, mert csak összevissza rángattuk a szekeret mindenfelé, és odaállt az Alkotmánybíróság is a fejetlenek közé, nyűgnek, és nem mozdultunk semerre. Tőlem Orbánt akár királlyá is választhatják, hát nem tökmindegy, hogy hívják a hatalom központi alakjait? Most legalább van valami változás. Persze mindenki csak addig elégedett, amíg aztán az ő zsebébe nem nyúlnak, onnantól hithű védelmezőjévé válik az egyéni szabadságnak. Lehet, hogy káoszba fúl az egész cirkusz, de lehet, hogy pár ember legalább azt el tudta képzelni, hogy mi lenne a jó terv. Egy kerékkötő bizottság pedig nem kell, nincs értelme. Majd ha rendbejöttek a dolgok, és már nem lesz hadiállapot, mert most már úgyszólván az van, akkor lehet az illemen és az egyéni szabadságon agyalni. Most pedig mindenki fogja be a száját, és kezdjen lapátolni.
Ja, és el ne felejtsem: végre egyszer tegyék már lapátra azt a félmillió léhűtőt, akiket mindannyian azért fizetünk, hogy a hivatalokban a seggüket vakarják. Másnak sincs munkája, nekik sem kötelező, hogy legyen, ha egyszer nincs rájuk szükség.
"Én csak annyit fűznék az egészhez, "na és", ki a tökömet érdekel, hogy mi lesz az alkotmánybírósággal. A kormány megítéléséről egy dolog dönt, mit csinálnak a gazdasággal, ilyen gittegylet, mint az alkotmánybíróság, mehet a fenébe, ha a kormány jól dolgozik, ha meg rosszabb lesz a gazdaság, akkor a kormány húzzon el. "
- éppen ezzel van a baj, te ágyú. mi az, hogy "húzzon el"???? szerinted, hogy fog elhuzni innen ez a kormány? mert, hogy nem választás keretein belül és nem 20 éven belül az is biztos .... az ilyen izomagy sötét emberek miatt van itt a fidesz ahol most van
Van valaki aki meg ugy gondolja hogy ezt azert nem merik?
A 2/3 azt jelenti kedves barátaim, hogy holnaptól, de akár ma délután kettőtől bármit.
Ez így is van rendjén. A probléma nem a célokkal, hanem az eszközökkel, és az otromba stílussal van. A Szíjártó féle félremagyarázás tovább erősíti bennem a hitet, hogy a kormányszóvivők vagy tényleg hülyék, vagy hálátlan a melójuk...
Az MSZP pedig még ahhoz is béna, hogy ebből az oltári otrombaságból előnyt kovácsoljon. Kovács külügyminiszter László tegnap az ATV-n annyira balfék módon nyilatkozott, mielőtt megszólalt már lehetett tudni milyen ezeréves paneleket fog vinnyogni.Ezzel már nem lehet mozgósítani.
Ezt a lovat pedig a Gyurcsány Feri nyergelte a Viktornak. Sajnos egyre jobban úgy tűnik, az meg fordítva ült rá....
www.mno.hu/portal/744901
"„A magyar kormány most kármentést végez. Abba kell hagyni a hisztériakeltést. Az állami nyugdíjkasszába vissza kell kerülnie annak, ami oda tartozik. Az ezermilliárdos veszteséget már megfizettük, amit nem kellene tovább növelni” – tudatta közleményében az MSZP Társadalompolitikai Tagozata.
A tagozat ügyvivő testülete nevében Czöndör Gyula elnök által kiadott dokumentum azt írja, az emberek hiszékenységére és tévhitekre alapozott volt az 1997-ben megszületett, a magánnyugdíjpénztárakról szóló LXXXII. törvény. Miközben a törvény kezdeményezői maguk is tisztában voltak azzal, hogy az egész rendszer a globális pénzpiaci spekuláció terméke, ennek ellenére elfogadták a Világbank javaslatát ennek hazai bevezetésére. A kezdeményezőket az sem zavarta, hogy Chilében eddigre már kiderült eredménytelensége, és az sem, hogy a magyar nyugdíjrendszer szakértői, a Magyar Tudományos Akadémia bizottságai, a szakszervezetek, a nyugdíjas szervezetek, a Nyugdíjbiztosítási Önkormányzat, a Magyar Pénztárszövetség, számos nemzetközi szervezet, vezető nemzetközi aktuáriusok, de a hazai közvélemény is tiltakoztak különböző fórumokon ennek bevezetése ellen – áll a közleményben.
A tagozat szerint a magyar nyugdíjkassza egyensúlyban volt az említett törvény bevezetése előtt, ezt az egyensúlyt billentette meg a nyugdíjjárulék egy részének elvonása a magánpénztárak javára. Ennek az eredménye 12 év alatt 3700 milliárd forint államadósság, a 13. havi nyugdíj megvonása és a nyugdíjkorhatár 65 évre emelése.
A magánnyugdíjpénztárba belépett tagok, ha visszatérnek az állami rendszerbe, akkor ők is (egyéni számláik beszámításával) megkapják a százszázalékos nyugdíjat, ami az életkeresetük és a munkában töltött éveik szerint kerül kiszámításra, vagyis arányos lesz a befizetett járulékaikkal – írják.
A tagozatnak semmi kifogása nincs azok ellen sem, akik a jelenlegi rendszerben akarnak maradni, de az ellen határozottan tiltakoznak, hogy bárkit arra kényszerítsenek, amit nem önként választott. Nem vetik el az öngondoskodás eszméjét, amit ajánlanak mindazoknak, akiknek van megtakarítható jövedelmük, amit az önkéntes nyugdíjpénztárakba befizethetnek és amely megtakarítás felett nyugdíjba vonulásukkor szabadon rendelkezhetnek.
A tagozatnak meggyőződése, hogy a most megteremtett szabad választás lehetősége a nyugdíjrendszerek között mindenki számára lehetővé teszi, hogy a jobb megoldást válassza önmaga számára. Miközben üdvözlik ebben a tekintetben a kormány jelenlegi lépéseit, mint írják, elvárják, hogy mihamarabb ismertesse átfogó koncepcióját a nyugdíjrendszer továbbfejlesztése ügyében és a visszalépők magánnyugdíjpénztári befizetéseinek sorsát illetően. "
Az sem baj, hogy korlátozzák az AB-t.
Az a baj, hogy nincs koncepció. Irányok vannak, meg ad-hoc megvalósítás.
Ez a szerencsétlen ország sokat nyerhetne, ha a kormányzással megbízott jóemberek, leülnének, végiggondolnák mit akarnak, kidolgozzák, hogyan vezessék be majd csinálják.
Ez helyett a Fidesz egy ámokfutó tempójával, össze vissza kommunikálva a részletek kidolgozása nélkűl csapkod jobbra balra. Ez azért nem fest túl jó képet a kormányzóképességről...
Tegyük még hozzá, hogy az utóbbi napokban a hozzászólások 90%-a kis Nyakók. Na erre varrjál gombot.
Országgyűlésének képviselője esküszöm, hogy képviselői tisztségem
ellátása során hazámhoz, a Magyar Köztársasághoz és annak népéhez hű
leszek; az Alkotmányt és a jogszabályokat megtartom...
Rossebnek kellett megválasztani őket...
Ennél meg még riasztóbb, hogyha megbuknak, jön a Jobbik?
Na, akkor az ország normálisabb fele biztos ki fog vándorolni...
Szerintem nem csak 3 év múlva lesz nyilvánvaló-hanem már most is, hogy csappan a Fityesz rajongótábora...
Egyetlen apró észrevétel (mert nem mondom, hogy nincs igazság abban amit írtál).
Ne(!) magadból indulj ki.
De hát emberek!? A mostani kormánynak mindenhez hozzá kell nyúlnia, hogy megváltozhasson az, ami eddig rossz volt! Nem akarom most felsorolni, hogy mi volt eddig rossz, mert akkor biztosan sok trágár szót használnék. Szóval nem kell félni! Lássuk a medvét! Én most inkább azon aggódom, hogy az a sok "csúnya" ember, (jaj, de szeretnék más, idevaló szót használni!), aki gunyoros, cinikus és gőgös arccal felvette a több tízmilliókat, az most fizessen!
Amugy meg aki a muszály-t ly-nal irja....höhö
Nem volt kétségem, hogy minden reggel daedalont kell bevennem a kommunikáció, a politikai ellenfelekkel való (verbális) csata, a kult-ügyek hallatán, láttán. Mégis, valahol bennem, liberális beállítottságú polgárban is benne volt, hogy egyrészt az MSZP elvesztette a legitimitását, részint saját töketlensége és mtyizásai, részint történelmi öröksége (és annak kiemelése), részint a Fidesz hathatós ellenségi politizálása következtében. Nem láttam mást alkalmasnak és lehetségesnek kormányozni, mint Orbán Viktort és a Fideszt, ha nem is szavaztam rájuk. Szinte biztos voltam benne, hogy gazdaságpolitikai szempontból fájdalmas, de szükséges lépéseket csak ő, csak ők tudják megtenni, és a tökös-mákos, agresszív, kivagyi-hatalomakarnoksága Orbánnak ezt támogatja is: Imád szájkaratézni, izmot fitogtatni, akkor is, ha csak árnyék az ellenfél (addig).
Most azt látom, hogy a gazdaságra csak a tíz éve is anakronisztikus Matolcsy-program van, nincs B, C verzió. És a Matolcsy-program nem tévedés: Ha nem fér össze a valósággal, akkor a valóságot kell megváltoztatni, megerőszakolni, a Matolcsy-programhoz igazítani.
Immár nem szeretnék erős szavakat, jelzőket használni Orbán és a Fidesz működésére. A kemény, sarkos kifjezések funkciója nálam a figyelemfelhívás. Ezt immár a jobboldali, vagy Orbánnal, a Fidesszel nálam sokkal jóhiszueműbb hangok teszik.
Köszönöm Orbán Viktornak, Lázár Jánosnak, Szijjártó Péternek, Varga Mihálynak stb., hogy bebizonyosodott: Van olyan alap a jobb- és baloldali törzsi szövetségek között is, amit nevezhetünk "Nemzeti Egyetértésnek" is: Ez pedig az alkotmányosság, a jogállam.
És köszönöm ennek a blognak is.
Ajánlj egy helyet ami nem multi. A kis üzletek eléggé drágák.
Folytassuk. Multi a Telekommunikációs cégek, az ELMÜ, a FŐGÁZ, és minden nagy szolgáltató.
Akkor honnan veszel áramot, gázt, vezetékes, és mobiltelefonnal mi lesz.
Csak remélni lehet, hogy nem hárítják át a fogyasztókra az extra-adót.
Végkielégítésekkel kapcsolatban. Én is helyesnek tartom, hogy ne lehessen százmilliós végkielégítéseket felvenni. Az értékhatárral van gondom. A 2.000.000 Ft-ot kicsit keveslem. Ma egy tanári havi bruttó jövedelem 130.000 Ft körül mozog. Amennyiben 30-35 éves munkaviszony után elküldik jár neki kb. 3-3,5 millió bruttó végkielégítés. A kétmillió feletti összeget el is lehet felejteni ilyenkor, így kb. 1.000.000 Ft-ot kap kézhez.
Nos ez szerintem nem igazságos.
Még valami. Egy törvény visszamenőleges hatállyal csak akkor alkalmazható, ha az mindenki számára előnyös. Amennyiben nem így van akkor csak a Magyar közlönyben megjelelenésétől lehet alkalmazni, és csak a megjelenés utáni időszakban.
Gondolom ezt is kifogásolhatta az alkotmánybíróság.
Két Hofi-poén jut erről eszembe, Hofi állítólagos két nagyapjának mondásai.
Az egyik nagyapja, aki állítólag elvtársi (vagyis úri) szabó volt, azt mondta, hogy ha a gomblyukat a szabó egy arasszal nagyobbra vágja, az már zseb.
A másik nagyapja kőműves volt állítólag. Ez a szaki pedig, mikor azt hallotta egy községi tanácselnöktől, hogy a járdát "majd kiharcoljuk!", hogy a járdát nem harcolni kell, hanem betonozni.
Eszembe jutott még egy harmadik vicc is a rendszerváltás idejéből, bár ez úgy tudom, nem Hofi-poén:
Ivánka labdázgat a Vörös téren, Moszkvában egy atombombával. - Tudod te mit csinálsz, eszetlen kölök??? Felrobbanhat!!! - Nem baj, vonja meg a vállát Ivánka, van otthon másik...
Az ÉS-en azért lehet gúnyolódni, mert van egy valóság, meg van egy másik "valóság", amit csak ők látnak, csak az ő fejükben létezik. Ettől olyan vicces az egész, mintha valami hallucinogént fogyasztanának, aztán nekiállnának gépelni. :)
A "liberális értelmiség" meg Magyarországon értelmetlen fogalom, ugyanis Magyarországon egyszerűen NEM LÉTEZIK liberális értelmiség jelenleg. 1993-ig biztosan volt, aztán hirtelen felszívódtak. A fasisztoid, kirekesztő, a saját hazájukat (már ha Magyarországot a hazájuknak tekintik) fikázó birkatömeg már rég nem liberális...
Különösen itt és most vált ez nyilvánvalóvá.
(Láttad a Támad a Mars c. filmet?)
Soha nem fogyasztottam hallucinogén anyagokat, csak olvastam/láttam a hatásuk alatt készült műveket. A Támad a Mars c. filmet meg nem láttam, vagyis csak az első 5 percet, abból az derült ki hogy nem nekem való, kikapcsoltam a TV-t, aztán kerestem más szórakozást. :)
A Támad a Marsnak a végét kellett volna megnézni. Mikor is a Marslakók megszállják a földet, és halomra lövöldözik a zembereket, miközben megafonokon harsogják, hogy "nem kell félni, senkit sem akarunk bántani".
Nem kéne mindig az első öt perc után kikapcsolni a tévét. Tudod, a (bármikori) hatalom birtkosai ebből élnek...
Hadd világosítsam meg ezt is egy (közismert) viccel, mikor is János bács első repülőútján végig némán bólogat, majd a legvégén megrázza a fejét. Mert azt gondolta, hogy be fog csinálni, meg azt is, hogy be fog vizelni, de arra azért már nem számított, hogy ez az egész a nyakába folyik egy manővernél...
A 2/3-ad erre szavazott.
Most már kezdheteik/kezdik szégyelni magukat.
Orbánból meg előbújt a valódi énje.
Igazi hitler/sztálin/csaucseszku keverék.
Aki azt gondolta, hogy nem él vissza a Fidesz a 2/3-ával, az akkor is elképesztő módon naív volt, vagy már elfelejtette az előző Orbán kormányt. Szerintem értelmes Fidesz szavazók inkább arra gondoltak, ok hogy kissé diktatórikus megoldásokat fog alkalmazni Orbán, de legalább megtehet olyan dolgokat a gazdaságban, amit az eddigi kormányok nem léphettek meg, félve az elnépszerűtlenedéstől. Mert 2/3-al a médiát is irányítva könnyen el lehet adni a fájdalmas lépéseket is. Ehhez képest tartunk jelenleg ott, hogy ugyan vissza akar élni a Fidesz a 2/3-al, de a szükséges lépéseket így sem teszi meg, mert gazdasági téren még továbbra is az ellenzéki populista attitűd uralkodik. Persze még abban lehet bízni, hogy néhány hónap múlva, mikor már minden gátat lebontanak, talán csinálnak is valamit.
1. Magánnyugdíjpénztárak. Engedjék meg nekem orbánék, hogy magam döntsem el azt, hová utalják a nyuggerjáradékomat. Az, hogy önkényesen visszatartják, mert az államiban jobb lesz, egy vicc. Az egyéni számlámra került pénzeket ellenőrizni tudom, viszont amit a nagy állami vödörbe öntenek, nem! Kizártnak tartom, hogy a visszatartott összegek az állami nyuggeralapba vándorolnának.
2. Adórendszer. A gyermekek után járó adókedvezménnyel egyetértek, hiszen meg kell fordítani a jelenlegi kedvezőtlen demográfiai folyamatokat, a probléma ott kezdődik, hogy nagyon sok szülő még az egy gyerek után járó adókedvezményt is nehezen használja ki, hát még a 2-3 gyerek után járót (tapasztalat, jónéhány ember van a környezetemben, aki így jár). Ezen felül az adókedvezményt visszaveszik 3000Ft-tal, az szja teher viszont csak 1%-kal csökken, tehát aki keveset keres és nincs, vagy már 18 év feletti gyereke van, rosszabbul fog járni.
3. Alkotmány
Ha egy cégnél Mari néni takarít, és a padló koszos marad takarítás után, akkor nem a padlót kell kicserélni, hanem Mari nénit. A fidesz fordítva ül a lovon. Az alkotmánybíróság alkotmányellenesnek talál valamit, ezért nem az alk. bíróság a hibás, hanem az, aki a tv-t benyújtotta. Nem jogos, hogy 2m felett nem adnak ki végkielégítést, mivel ebbe beletartozik az a közalk. is, aki 30 évig dolgozott, és most elküldik. Megdolgozott azért a pár milláért. Ha ezt kiküszöbölik, egyetértek. Veszélyes játék az alkotmánnyal játszadozni.
4. Különadók. Jogosak, csak az a kár, hogy ezt mind az emberek fogják megfizetni, mert nem tudják megakadályozni, hogy ne hárítsák át a fogyasztókra. Pl. rokonom befektetése után a kezelési költséget a bankadó kirovása után a duplájára emelték:) Erről ennyit.
www.youtube.com/watch?v=KoFTT25DBXs&feature=related
Beleszámítva, hogy ha őszintén a tükörbe néztek, tudhatták, hogy az arroganciájuk és gátlástalanságuk vezetett a sorozatos vereségeikhez, azt gondoltam, abban bíztam, hogy ahogy a saját lehetőségeik, felhatalmazásuk határait ostromolta az I. Orbán kormány, most erre nem lesz szükségük. Kormányozni akarnak, nem hatalmat erőszakolni - az ugyanis már megvan.
És a környezetemben, mind az Orbán-szimpatizánsok (és konzervatívok), mind az őt, őket kevésbé kedvelők, erre számítottak.
Senki sem hitte, hogy semmit sem tanultak az elmúlt tizenkét évben. És azt sem, hogy a húsz éve megkérdőjelezhetetlen alapokat, megjegyzem önmaguk alatt is, felbontják.
Ismerőseim most már pl. kínjukban azon poénkodnak, hogy az államnál tényleg nagyobb biztonságban van a nyugdíj: legalább húsz évig, amíg tart a beton...
valahogy nekem, nem-jogvégzett pógárnak az istennek sem jön össze, hogy mi az összefüggés az alkotmányosságnak, mint legalapvetőbb, leghosszabb távú kritériumnak, és a pillanatnyi népakaratnak való megfelelés között.
Persze, lehet hogy van. Ha igen, szeretném tudni, mert jelenleg úgy érzem, minden eddiginél hülyébbnek vagyok nézve, és ez igen megalázó érzés...
ps: tegye fel a kezét, aki vett autópályamatricát, amikor már kötelező volt, de még nem büntettek érte.
Jó reggelt kívánok
Képzeljük el, hogy mind a 10 millió, azaz már csak 9.999.999 magyart kiküldik Svédországba. Ezt követően mindenkit beállítanak egy helyi mellé, hogy tanulja ki az ő mesterségét. Pl. hogy kell Gripen repcsit vezetni, mikor kell megetetni a rénszarvast, hogyan nem fogadunk el rendőrként és APEH ellenőrként kenőpénzt, és így tovább. 1 év alatt a derék svédek mindenre kitanítanak minket. Ezek után otthagyják országukat, mi pedig megkapjuk az ő fizetésüket, beköltözünk a házaikba, stb.
No, és itt jönnek az izgalmak. Mi lesz pár hónapon belül ? csak nem, kevesebb adó fog befolyni a svéd költségvetésbe? Eltünik pár milliárd korona a közbeszerzésen ? Hirtelen a svéd (akarom mondani a magyar) parlament tagjainak vagyona meg 20szorozódik ? Na de ilyet...Hoppá ! 5 év múlva GDP a negyedére esik ? Óóóó, hát mit tettek a szegény, sajnálnivaló magyarok ?
Sajnos orbánék semmit sem tanultak, és semmit sem felejtettek. Az arrogáns, erődemonstráció soha nem kelt jó benyomást. 98-2002-ig ugyanezt csinálták lájtos formában, és most jöhetnek a kommentek, hogy én vagyok a mocskos kommunista népnyúzó gyurcsány fizetett kommentelője.
Ha le akarjuk csapolni a mocsarat, nem a békákat fogjuk megkérdezni...
Milyen jót derült akkor rajta az, aki most itt nyíg. Most te vagy a béka, koma, én meg derülök :-)
Ha az AB ezeket nagy igazságérzetében elkaszálja akkor jöhetnek a másféle megszorítások aminek biztos nagyon fog örülni a nép. Az a 98%-os adó most csak ürügy hogy ennek az ürügyén a többi felett döntést is kivegyék az AB kezéből.
miért is kellene tovább szorongatni?
és egyáltalán ki az a marha, aki bízik állami elosztásban vagy igazságosságban?
biztos jól észrevehető, hogy a
beszedett adók és járulékok többsége
mindig is magánzsebekben kötött ki...
részemről eltörölve az szja, áfa maradhat,
és legyen olyan kicsi az állam, ami ebből fenntartható...
"A kétharmados kormánytöbbség lehetőség a magyar demokráciának, nem pedig átok."
"Ezzel, bár ez nem törvényszerű, de kialakulhat egy olyan plurális pártszerkezet, amire ’90-ben esély sem volt."
"A plurális képviseleti demokrácia – ahol a parlamentben és az önkormányzatokban képviselik magukat különböző társadalmi csoportok és érdekek, nem pedig nagy néppártok platformjain – soha nem tűnt ilyen reális lehetőségnek."
Az Auchan Dunakesziben pont egy lápos területen szeretne parkolót bővíteni. Mit mondjak, na. Ők sem a békákat kérdezték meg, hanem egy céget megfizettek, hogy szakértse meg a területet. Érted, van ilyen, jó napot kívánok, meg szeretnék rendelni egy szakvéleményt a területről, satöbbi.
Szerinted azt szakértették, hogy homok? (A helyes válasz igen.)
Az utolsó 100 komment: