Így darálja be Bajnai a baloldalt
Precízen és óriási határozottsággal építette fel Szigetvári Viktor volt MSZP-s stratéga (aki jelenleg is az MSZP tagja) Bajnai Gordon kultuszát a 2010-es választás utáni szétszóródott baloldali erőtérben. Lehet azon morfondírozni, hogy csináltak-e mást, minthogy betöltötték azt az űrt, ami kielégíti a valós alternatívára szomjazó tömegek igényét, vagy kőkeményen elkezdték ledarálni Bajnai szóba jöhető ellenfeleit. Ám a lényeg úgy is a részletekben rejtezik. Természetesen a poszt csak egy rosszindulatú fikció, és semmi realitása nincs a végkövetkeztetéseinek.
Bajnai Gordonról október 8-án írta először a sajtó, hogy fel fog lépni a Milla által rendezett október 23-i demonstráción. A bejelentés előtt nagyjából elkezdett kialakulni két pólus az ellenzék bal felén. Az egyiket az MSZP, a DK és a Szolidaritás alkotta, amit akár nevezhetnénk az MSZMP, a KISZ és a Munkásőrség újbóli egymásra találásának, míg a másikat a viszonylag újonnan alakult formációk adták: az LMP, a Milla és a 4K!
Bajnai színre lépésével alaposan összekeveredtek a lapok. Bajnai bejelentkezett a Millához, az meg elolvadt, hogy szóba áll vele a volt miniszterelnök. Nem sejtették, hogy a Millának a történetben az lesz a szerepe, hogy ők legyenek a királycsinálók. A Milla megszületésének az volt a valós társadalmi szükségszerűsége, hogy meg akarta tisztítani a közéletet a leszerepelt politikusoktól. A civil szóval való faszkodás nyilván bullshit volt már az elején is, de a mozgalom akkor fog kínosan rádöbbenni, hogy behúzták őket a csőbe, mikor Kunczétól Oszkóig ott fogják majszolni a pogit sokan az Együtt 2014 rendezvényeinek VIP-termében.
A Szolidaritásnak is megvan a maga szerepe, de leginkább Kónya Péternek. Ha Juhász felel azért, hogy a Millát képviselve meggyőzze a népet arról, hogy Bajnaiék számára nem is az előző idők restaurációja a célja, akkor Kónya feladata az lesz, hogy lassan mégiscsak legitimmé tegye a visszatérésüket. Kónya Péter szerdán már arról nyilatkozott, hogy elképzelhető a DK-val való együttműködés lehetősége is. Ez bizony Gyurcsány rehabját készíti elő. Néhány nappal ezelőtt az ATV-n azt is mondta Kónya - nem szó szerint idézve -, hogy mindenki követ el hibát, de az ország érdekében lehet új esélyeket adni. Egyébként Kónya Péter pénteken Steiner Pállal és Horváth Csabával állt egy színpadra egy MSZP-s rendezvényen.
Tehát Bajnaiék eddig jól taktikáztak. A Millát behúzták gyakorlatilag úgy, hogy lenullázták a hitelességüket, miközben a Milla még most is azt hiszi, hogy nem. Az SZDSZ legalább 1994-ig várt azzal, hogy beugorjon egy rossz seggbe, a Milla pedig ha akarna, se tudna kimászni már onnan.
A következő lépés az LMP szétszedése. Összetételükből fakad, hogy bárhogy is fognak dönteni a hétvégi kongresszusukon az Együtt 2014-gyel kapcsolatban, mindenképpen vesztesek lesznek. Bármi lesz a döntés, az biztos, hogy 20-30%-uk nem fog egyetérteni vele. Ráadásul el sem „bölcsészkedhetik” a dolgot, valamit mondani kell, mert a párt így is a kezd a súlytalanság állapotába kerülni. Az Együtt 2014 jó érzékkel néhány nappal a kongresszus előtt átküldte alapvetéseiket az LMP-nek, mint mézesmadzagot. Az LMP vagy hoz egy bátor döntést és kiáll az elvei mellett, vagy megy bele a nagy közös levesbe. Attól tartok, a végén ők is ott fognak párolódni, pedig ez a helyzet elsősorban lehetőség nekik, hogy egy markáns önálló karaktert kapjon a párt. Rossz kifejezéssel élve olyan piaci rést tölthetnének be, amire széles társadalmi igény mutatkozik, és amiért megalapultak.
Szigetvári szerint 2013 augusztusáig kell összeállnia a brigádnak, ez is azt mutatja, hogy Excel-táblázatba van írva a forgatókönyv. Jól jött az Együtt 2014-nek a Medián felmérése, miszerint már most erősebbek, mint az MSZP. Várhatóan még inkább erősödni fognak, ahogy telik az idő. A választások közeledtével az ellenzéken belül fokozottan alapmantra lesz a rezsimváltás követelése, a "diktatúra megszüntetése"-szlogen, a "fogjunk össze, mert hazaáruló, aki nem" kitétellel együtt. Ez fokozatosan kényszerpályára állítja majd az MSZP-t, még végül be kell áldozni Mesterházyt is, aki pedig nem kicsit motivált, hogy miniszterelnök-jelölt legyen. 2014 tavaszán pedig megszületik a nagy megegyezés: Bajnai Gordon elfogadja a miniszterelnök-jelöltséget, amit üdvözöl Kuncze Gábor, Draskovits Tibor, Molnár Csaba, Gyurcsány Ferenc, Oszkó Péter és a többiek. Megcsinálták. Megint. A tényleges megújulásra vágyók meg várhatnak 2018-ig.
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: kezdetét veszi a lehetetlen: LEHET MÁS A POLITIKA !!!! 2012.11.18. 15:28:30
Trackback: Így darálja be Bajnai a baloldalt 2012.11.17. 14:18:01
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Téged is a Fidesz fizet, vagy magadtól vagy ilyen hülye?
De nem fog még egyszer hasonló előfordulni.
Eleve milyen baloldal? Magyarországbak JOBBOLDALRA van szükség. Gyurcsány is új jobboldalt kezdett építeni a DK-val, de sokféle okból ez nem működőképes.
Bajnai most azt mutatja, hogy ugyanezt hogyan lehet másképp véghezvinni. S az esélyek jók.
A Milla pedig eleve alapvetően liberális kinézetű volt, nem baloldali. Miért lenne ez nekik veszteség.
A Fideszt nem lehet baloldali párttal leváltani, mert - mint tapasztalható - demagógiára demagógia a válasz. A Fidesz megtette azt a szívességet, hogy a szélsőjobb közelébe húzódott, sőt kulturálisan összeolvadt vele. A liberális-konzervatív jobboldal üres, ide pozícionálja magát Bajnai.
Ez van. Lehet várni a még ki tudja meddig és közben fel lehet adni az egyik legalapvetőbb célt, hogy leváltsák a Fidesznyikeket.
Egyébként is 2014-ben a kormányváltás még nem fogja a kánaánt jelenteni. Ott fognak ülne bebetonozva a sok izék. Meg a törvények is be lesznek betonozva. Szép lesz. Ezzel a helyzettel a tündérmesébe illő teljes megújhodás és makulátlanság sem tudna mit kezdeni.
Tökéletesen igazad van
liberális-konzervatív jobboldal az ami nincs és pontosan ide kell a pozícionálás. Jó lenne már, ha a helyére kerülnének a dolgok, hányás az hogy a Fidesz kvázi jobboldali párt, hogy a liberális (libsi) szitokszó let, egyszóval semmi sincs a helyén.
...viszont az a véleményem hogy összehasonlíthatatlanul könnyebb kormányzó képességet kifejleszteni akár viszonylag rövid idő alatt is.....mint az közbizalomhiányt helyreállítani....ha nincs általános közbizalom....nincs közreműködés....akkor NINCS az a gazdaságpolitika ami sikeres TUDNA maradni...
forum.dkp.hu/viewtopic.php?f=16&t=2792
"Majd ha helyreáll a jogállam, megint belekezdhet, aki akar a pávatáncba, de addig, amelyik párt együttműködik az demokrata, amelyik meg nem, az a demokrácia és a haza árulója."
Nem véletlen, most rába..nak!!!!!! Nagyon. Nemcsak elszámoltatják, hanem leszámolnak velük!!!!!!!!!!!!!!!! hihihi
ha ezt a döntést hozták volna, akkor szerintem a sajtó azt mondaná, hogy ezek értelmes emberek. így hüledezni fog mindenki: ezek hülyék. és valóban. az lmp alighanem a történelem szemétdombjára fog kerülni.
általában véve a kontinensnek baloldali parlamenti többségre és jobboldali kormányzásra van szüksége. azért, mert időnként népszerűtlen döntéseket kell hozni. de ezt a baloldali népképviselettel is el kell fogadtatni. másképp nem hajtja végre azokat a nép.
a liberális-konzervatív tábornak a jelenlegi közjogi helyzetben esélye nincs arra, hogy tartósan megkapaszkodjon. azért, mert a magyar közjogban semmiféle önállósággal nem rendelkeznek a városok. ezért bukott meg az szdsz. sohasem tudta függetleníteni magát a szocialistáktól. a másik ok, hogy közjogi értelemben nincsenek régiók. és ezért esélytelen bármilyen mérsékelt konzervatív alakulatnak (mdnp, centrum párt, lmp, stb.)
magyarországon az európa nagy részén bevett duális önkormányzati rendszer teljesen ismeretlen. a konzervativizmus nemzetieskedést, a liberalizmus az ezzel való szembenállást jelenti.
antall józsef halála óta egyetlen kérdés körül forog a hazai közélet: orbán viktor legyen a miniszterelnök, vagy ne ő legyen. állandósult a szoci-náci ellentét.
ebből az egészből magyar közpolitikai viszonyok között nem tud kilépni. a változást az unió sem fogja elősegíteni. azért, mert európa kisebb gondja is nagyobb annál, hogy a magyar kérdést folyamatosan napirenden tartsák.
kárpát-medencei összefogásra és egy új közép-európai kezdeményezésre volna szükség. az lmp nem egy kárpát-medencei, hanem egy budapesti zöld párt. a milla nem egy kárpát-medencei, hanem egy budapesti polgárjogi mozgalom. a 4k! pedig nem érti, hogy nem magyar demokratikus köztársaság kell megint (egy új "ndk"), hanem bundesrepublik (egy a balkán irányába bővülő "nszk").
Olvastam. Antikommunista vagyok, így nem akarok kommunistákat az ellenzéki összefogásba.
"Minden LMP-tag azt szeretné, ha Orbán Viktor minél hamarabb és minél messzebb kerüljön a kormányrúdtól. De a többség tegnap este ennél tovább ment és olyan megoldást keresett, amely az „orbánviktorokat” minél tartósabban el tudja távolítani a hatalomból. Ezért nem tartotta morálisan elfogadhatónak azt, hogy egy korábbi kormányfőt, egy másik színű oligarchát aktívan támogató lépést szavazzon meg a kongresszus. Hiszen ezzel jó eséllyel garantálnánk az újabb kiábrándultságot a választók részéről és azt, hogy 2018-ban Orbán Viktor visszatérjen s ott folytassa művét, ahol elkezdte. Az LMP küldetése pedig az, hogy megtörje a kartellpártok váltógazdaságát és tartós gyógyírt találjon az ország betegségeire."